İşte genç kalmanın sırrı!

Genç ve sağlıklı kalmanın yolu zeytinyağı, bitkiler, tam tahıllar, meyve ve sebzelerden geçiyor. Özellikle tansiyon ve kalp için uyarıda bulunan Prof. Dr. Hakan Terekeci, işlem görmemiş zeytinyağının kanser ve hipertansiyona karşı koruduğunu söyledi. İşte sağlığın sırrı...

İşte genç kalmanın sırrı!
23 Şubat 2021 - 14:16
Zeytinyağı, bitkiler, tam tahıllar, taze meyve ve sebze tüketerek sağlıklı yaşlanabilir, tansiyon, kalp gibi hastalıkları önleyebilirsiniz.

Tansiyon, şeker ve kolesterolü kontrol altında tutmanın en önemli yolunun dengeli ve sağlıklı beslenme olduğunu söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı ve Fitoterapist Prof. Dr. Hakan Terekeci, sağlıklı beslenme önerilerini şöyle sıraladı:

"Taze sebze-meyve, doğal bitkisel-hayvansal protein, tam tahıllar (özellikle siyez ve karabuğday) ve zeytinyağı başta olmak üzere doymamış yağların tüketilmesi önemlidir. Doymuş yağlardan kaçınmak gerekiyor.

Eğer tüketilecekse ve gerçeği bulunabiliyorsa doğal tereyağ günlük enerji kaynağının yüzde 10'unu geçmeyecek şekilde tüketilebilir.

Zeytinyağının işlem görmemiş soğuk sıkım olanı başta olmak üzere kanser, hipertansiyon gibi durumlara karşı koruyucudur, kalp krizini önler.

İçeriğindeki maddelerden bazıları E vitamininden daha fazla antioksidan etkiye sahiptir. Bolca tüketilmelidir."

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum