Gonca Vuslateri'den Türkiye'nin sağlık sistemine övgü

Koronavirüs rahatsızlığı ve yanık tedavisini aynı anda sürdüren ve sağlık sorunları sebebiyle zorlu bir dönemi geride bırakan ünlü oyuncu Gonca Vuslateri, bu süreçte sağlık sisteminde yaşadığı memnuniyetini dile getirdi. Gaffar Okkan ile de akraba olduklarını dile getiren oyuncu, 'Benim devlet makamlarına hiçbir zaman bir düşmanlığım olmaz, olamaz da.' ifadesini kullandı.

Gonca Vuslateri'den Türkiye'nin sağlık sistemine övgü
28 Haziran 2021 - 17:16
Geçtiğimiz nisan ayında koronavirüse yakalanan Gonca Vuslateri, bu dönemde üzerine kaynar suyun dökülmesiyle zor günler geçirmişti. Yaşadığı zorlu süreci ilk kez anlatan oyuncu, Sabah Gazetesi'nden Tuba Kalçık'a verdiği röportajda yaşadıklarını ve bir vatandaş olarak Türkiye'nin sağlık sisteminden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Vuslateri kaynar suyun bacaklarına dökülmesi sonrası yaşadıklarını, 'Ama tam o sırada beni Sağlık Bakanlığı'ndan aradılar. Beni Kovid-19'dan dolayı kontrol için aramışlar tesadüfen. Telefondaki kadın beni çok sakinleştirdi. 'Adım adım gidiyoruz' deyip, ambulansın gelmesi için beni yönlendirdi. Acile girene kadar da telefonda konuştuk. 6 dakikada ambulans geldi. Ve 35 günlük hastane serüvenim başladı.


Hastanedeyken herkese söyledim; Türkiye müdahalelerde, tedavilerde çok iyi bir sağlık sistemine sahip. Kovid-19 sürecinde de bunu gördüm. Yurt dışında acilde 6-7 saat bekleyebilirsiniz. Bizde bu konuda çok hızlı müdahale ediliyor. Acile giriş yaptıktan sonra hemen operasyona girdim.' sözleriyle anlattı.

İZ KALIR MI DİYE ENDİŞEM OLMADI

Yanıklardan ötürü iz kalır mı endişesine hiç kapılmadığını belirten oyuncu, 'Açıkçası iz kalır mı diye hiç endişem de olmadı. Çevremdekiler iz kalır mı diye daha çok endişelendi. Güzellik anlayışım da farklı benim. Obje olarak görmem insanları. Ben insanların manzarasına bakarım.' ifadelerini kullandı.


DEVLET MAKAMLARINA DÜŞMANLIĞIM OLMAZ, OLAMAZ

'Asker bir aileden geliyorsunuz, Gaffar Okkan ile de akrabalığınız var...' sorusuna yanıt veren oyuncu, 'Dedem de babam da asker benim. Polis olan da çok akrabam var. Babam asker olduğu için o disiplinle yetiştirdi bizi. Küçük yaşlardan itibaren de ülke ve bayrak sevgisini öğretti bize. O yüzden benim devlet makamlarına hiçbir zaman bir düşmanlığım olmaz, olamaz da.

Gaffar Okkan da sorunuzda belirtiğiniz üzere akrabamız ve ailemizin içinde önemli yeri vardır. O ailemizin gurur kaynağıdır. Dedemin evinde onun ve dayımın fotoğrafları asılıdır. Vatanını çok seven biriydi Gaffar Okkan. Onun ismi hep yaşayacak.' açıklamasında bulundu.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum