Türk dizi tarihinde bir ilk gerçekleşti! 1 kitaptan 5 dizi çekildi

Psikiyatr ve yazar Gülseren Budayıcıoğlu, Türk dizi tarihinde bir ilke imza attı. Son yıllarda çıkardığı kitaplar ile dizi sektörüne adını yazdıran Budayıcıoğlu'nun kitapları o kadar beğenildi ki katkılarıyla çekilecek olan 5. dizi geliyor.

Türk dizi tarihinde bir ilk gerçekleşti! 1 kitaptan 5 dizi çekildi
20 Şubat 2021 - 12:51 - Güncelleme: 23 Şubat 2021 - 12:37
Bu sezon yayınlanan diziler çok iddialı geldi. 2020-2021 dizi sezonuna birçok yapım damgasını vurdu. Her gün bir reyting rekabeti ile geçiyor. Son yıllarda çıkardığı kitaplarla dikkat çeken Budayıcıoğlu'nun hikayeleri ve gerçek hayattan yansıttığı deneyimleri dizi sektörüne yansıdı. Yazarın 1 kitabından 4 dizi çıktı. Doğduğun Ev Kaderindir dizisi Camdaki Kız isimli romandan çıktı. Masumlar Apartmanı ve ardından da Kırmızı Oda yine yazarın kitap ve deneyimlerinden esinlenilerek oluşturuldu. Şimdi bu yapımların arasına bir kardeş dizi daha geliyor.

Birkaç hafta önce Gülseren Budayıcıoğlu'nın Camdaki Kız romanından bir dizi daha geleceğini öğrenmiştik. Camdaki Kız adlı roman yine aynı isimle bir diziye dönüştü ve başrolü de belli oldu. Kırmızı Oda dizisinde Boncuk karakterine hayat veren ve performansı ile başarılı oyunculuğunu bir kez daha kanıtlayan Burcu Biricik yeni dizide başrol oynayacak.

2017 yılında yayınlanmaya başlayan ve başrollerinde Aslı Enver ile Özcan Deniz'in oynadığı İstanbullu gelin dizisi de yine Budayıcıoğlu'nun kitabından esinlenerek senaryoya dökülmüştü.

Bu bir rekor. Türkiye dizi tarihinde ilk defa böyle bir durum yaşanıyor. Ayrıca yayınlanan tüm diziler de ayrı seviliyor. Özellikle Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı yayın gününde rakip tanımıyor.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları