Mine Tugay'ın o kişilerden şikayetçi oldu

Oyuncu Mine Tugay, sosyal medya üzerinden kendisine taciz içerikli mesajlar gönderdiği gerekçesiyle bir kişiden şikayetçi olmuştu. Sanık hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı ve yakalama kararı çıkarıldı.

Mine Tugay'ın o kişilerden şikayetçi oldu
29 Haziran 2021 - 09:04
Ünlü oyuncu Mine Tugay, kendisine taciz mesajları gönderen 23 yaşındaki Yusuf Bozkurt isimli kişiden şikayetçi oldu. Şikayet üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma tamamlandı ve iddianame hazırlandı. Yusuf Bozkurt hakkında "sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle alenen hakaret" suçundan 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemi ile dava açıldı.

Görülen duruşmada söz alan Tugay, 'Kendisi benim cep telefonuma mesaj attı. Daha sonradan çalıştığım sete geldi. Kendisinin normal olmayan şekilde bana bakışını hissettim. Şikayetçiyim.' dedi. Avukatı Elif Özpağda ise, 'Müvekkilim sanığı tanımamaktadır. Cinsel taciz mesajları attıktan sonra sete gelerek cep telefonuna tekrar sosyal medya üzerinden taciz mesajları atmıştır.' ifadelerini kullandı.

INSTAGRAM MESAJLARINDAN DA ŞİKAYETÇİ OLMUŞTU

Mine Tugay, sosyal medya hesabından kendisini rahatsız eden kişiler sebebiyle yargının yolunu tutmuştu.

Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Tugay, 'Sosyal medyadan hakaret, taciz mesajlarının bir cezası var, biliyorsunuz değil mi? Hakkımızı arayacağımızı düşünüyorsunuz değil mi?' yazmıştı. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum